Paytrek

Referanslar

Biz anlamlı olacak yerlere değer katarız

GÜÇ KAYNAĞI SAĞLAMA

Otel.com

Otel.com, dünyaya açılmak için, Paytrek’in tam donanımlı ödeme sistemleri platformuna güveniyor


Otel.com her geçen gün büyüyen bir online otel rezervasyonu hizmeti sağlayıcısıdır. Son 2 yıl içinde satışları neredeyse ikiye katlanmış ve yıllık cirosu 220 Milyon dolara ulaşmıştır. Küresel anlamda ise hizmet ettiği ülke sayısı 35’ten 187’ye yükselmiştir. Yola yalnızca 7 döviz cinsiyle başlayan Otel.com, şu anda müşterilerine tam 52 döviz cinsi seçeneği sunuyor ve dünya çapında yaklaşık 3.000 banka üzerinden işlem kabul ediyor.

Otel.com bu başarısına kesinlikle zekice verdiği stratejik kararlar sayesinde ulaştı; bunlardan biri de şüphesiz Paytrek’in tam donanımlı ödeme hizmetini kullanmayı seçmesi. Paytrek Otel.com’un başarısına nasıl katkı sağladı?


KISACAPaytrek “Paytrek sayesinde, Otel.com’un ödeme platformunu hızlı ve etkin bir şekilde, mükemmel müşteri deneyimine çevirdik.180 ülkede 52 para birimiyle gerçekleştirilen küresel ödemelerimizin etkin ve sorunsuz yönetimi, uluslararası satışlarımıza odaklanmamıza olanak sağladı. 2 yıl içinde neredeyse %80 büyüme sağladık.

Carlos Esteve Ferrandis
Otel.com Genel Müdürü

Paytrek platformu Otel.com’a en az 3 şekilde değer katıyor:

Ülkesine göre satışlarda %30’a varan artış sağladığı kanıtlanmış birden fazla ödeme yöntemi ve yerel döviz cinslerinin sunulması. Paytrek tek bir platform üzerinden çeşitli ödeme yöntemlerine ve uluslararası bankalara bağlanmanızı sağlar. Otel.com bu platformu 52 döviz cinsi, 180 ülke ve dünya genelinde 3000 bankadan kart kabul ederek kullanmıştır.

Şirkete önemli miktarda yıllık tasarruf sağlayan sahtecilik ve geri ödeme yönetimi.

  • Otomatik sahtecilik önleme yönetim sistemleri
  • Son dakika işlemleri 7/24 manuel olarak kontrol etmeye kendini adamış bir ekip
  • Ortalama 810.000 Euro’luk yıllık tasarruf
  • Uçtan uca ters ibraz savunma hizmeti, tüm dünyadan çeşitli bankalardan gelen ters ibrazlara karşı savunmalara dedike bir ekip
  • Paytrek ekibi ters ibrazlardaki başarılı savunmalarıyla ortalama yıllık 378.000 Euro’luk kaybın önüne geçmektedir

Artan Otorizasyon Başarı Oranları: Tüketicilerin %50’sinin tercih ettikleri ödeme yöntemi sağlanmadığı takdirde online alışverişi sonlandırmadığı tahmin edilmektedir. Paytrek Otel.com müşterilerinin sayfayı terk etmelerini engellemeye yardımcı olan anahtar özellikler sunar:

  • Tokenization: Otel.com’un mobil uygulamalarda tek-tıkla yapılan ödemeleri almasına olanak sağlar.
  • Otel.com’un hizmet verdiği ülkelerde 52’nin üzerinde döviz cinsi işlem görür ve alternatif ödeme yöntemleri dahil olmak üzere tüm işlemler Paytrek tarafından gerçekleştirilir.

Sorunsuz ödeme almaya bugün başlayın:

Sorularınız mı var?

Sizinle tanışmak isteriz.
İletişim bilgilerimiz >>