Paytrek

Uygulamada Paytrek Online Satışa Başlayın

2018 yılı itibarıyla küresel online satış hacminin 2.56 trilyon dolara ulaşması beklenmekte olup bu beklenti pek çok şirketi e-ticaret pazarına yönlendirdi. Fakat bu alana yönlenen şirketler için online ödeme almak tahmin edilenden daha karmaşık olabilir.

Paytrek bu karmaşık yapıyı daha kolay ve verimli hale getirmek için çalışmaktadır. Sistemin işleyişine basit bir şekilde göz gezdirmek gerekirse,

Bir ürün veya hizmet alımı için kredi veya banka kartıyla ödeme yapmak isteyen müşterinin kart bilgisi bir çok kez el değiştirir:

Bir ürün veya hizmet alımı için kredi veya banka kartıyla ödeme yapmak isteyen müşterinin kart bilgisi bir çok kez el değiştirir:

Bu bilgi ilk olarak işletmenizin POS hesabının bulunduğu bankaya gider. Banka kart bilgisini banka/kredi kartı sistem işletmecisine iletir (Visa, Mastercard vb.).

Daha sonra bu bilgi kart sahibi müşterinin banka/kredi kartını sağlayan bankaya iletilir. Banka müşterinin ödemeyi yapabilmesi için yeterli bakiyesinin bulunup bulunmadığını kontrol eder. Sahteciliğe karşı kontroller de işte tam bu noktada yapılır.

Sonrasında ödemenin tamamlandığına ve işlemin gerçekleştirildiğine ilişkin otorizasyon bilgisi aynı kanallar aracılığıyla size, yani üye işyerine, geri döner. Bu işlemlerin tamamı saniyeler içersinde gerçekleşir.

Bundan sonra işlem sizin POS bankanıza gönderilir ve üçüncü şahıslara ödenecek tutar da dahil bütün meblağ, gitmesi gereken hesaplara transfer edilir, yani işleme konu tutar müşterinizin hesabından sizin banka hesabınıza yolculuğunu tamamlamış olur.

Bütün bu işlemler için bir Ödeme Hizmet Sağlayıcısı seçtiğinizde, aslında bu süreç boyunca sizinle çalışacak bir şirketi ve sağlanan hizmet dolayısıyla ödeyeceğiniz ücretleri de kendi kontrolünüz altına almış olursunuz.

Bu süreçte, Müşterinizin kartını hangi bankadan almış olduğu gibi, sizin belirleyemediğiniz bazı değişkenler de bulunmaktadır.

Sizin seçebildiğiniz, işin satıcı tarafındaki ödeme toplayıcı ortağınızdır.

İşler, aslında siz satışlarınızı artırmak amacıyla daha yüksek kabul oranlarına ulaşmak için müşterilerinize birçok ödeme yöntemi ve para birimi sunmak istediğinizde karmaşıklaşmaya başlar. Birçok banka, kredi kartı şirketi ve sadakat programıyla sözleşme ilişkisine girmek oldukça zaman alır. Hali hazırda devam eden finansal mutabakat, döviz işlemleri veya detaylı sözleşmeler gibi işlerden bahsetmiyoruz bile.

İşte tam bu noktada Paytrek sürece dahil olur. Paytrek size pek çok ödeme yöntemine, döviz kuruna ve taksit programına, tek bir kanaldan erişim özgürlüğünü sağlayabilmek için tasarlanmıştır.

Paytrek aynı zamanda internet sitesi ve mobil uygulamalar aracılığıyla ödeme almayı kolaylaştıran, açık ve esnek entegrasyon altyapısı bulunan bir platform sunar.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

BİZE ULAŞIN

Sorunsuz ödeme almaya bugün başlayın:

Sorularınız mı var?

Sizinle tanışmak isteriz.
İletişim bilgilerimiz >>