Paytrek

HAKKIMIZDA

İşletmelerin karşılaştıkları zorluklar bazen yalnızca günlük sorunlardır. Çoğu zaman ise bunlar aslında çok büyük fırsatlara dönüşebilir.

Paytrek tüm dünyadaki farklı piyasalarda çalışabilecek etkili bir ödeme sağlayıcısına ihtiyaç duyulmasıyla ortaya çıkmıştır.

Metglobal grubu; uluslararası seyahat ve konaklama hizmeti sağlayıcısı bir grup olma tanımının ötesinde, teknoloji kültürünü temel alan bir bakış açısıyla gelişime ve geliştirmeye açık Ar-Ge ekibinin, ödeme sistemlerini geliştirmeleri için odaklanmalarını sağlamıştır.

İlk Gün

Paytrek, 1998 yılında Metglobal’in bir parçası olarak, otel.com ve hotelspro.com gibi şirketlere, teknik bir ağ geçidi (gateway) gibi hizmet etmeye kendini adamıştı.Kurulduğu günden bu yana yürüttüğü çalışmalar ve edindiği tecrübe ile Paytrek PCI DSS 1. Seviye sertifika almayı başarmış ve Türkiye’deki tüm ana bankalar vasıtasıyla yapılan ödemeleri kabul etmektedir.


ON YILLIK TECRÜBE

Bir alanda engin tecrübeler kazanmak zamanla olur. Paytrek ödeme sürecinin her aşamasında uzmanlaşabilmek ve gerek küresel gerekse de yerel piyasaların zorlu ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 10 sene boyunca yorulmadan çalışmıştır.
Adım Adım

Paytrek alternatif ödeme yöntemlerine yönelik ilk adımını 2008’de Paypal seçeneğini sunarak atmıştır.
YENİ BİR GÜN

2010 Küresel konaklama sektörü için 12 yıl boyunca ödeme işleme hizmeti verdikten sonra, Paytrek satıcılara küresel piyasalarda çalışmayı ve iyileştirmeyi benimsemiş, tam donanımlı bir ödeme platformu sunabileceğini fark etti. Paytrek böylece Metglobal’den ayrı bir platform olarak sonraki birkaç yıl boyunca grup şirketlerine hizmet verdi ve güvenilirliğini kanıtladı.

2014 GlobalCollect (tm) anlaşması ve entegrasyonu.

2015 Paytrek Ödeme Hizmetleri A.Ş. kuruldu.
Paytrek Türkiye BDDK tarafından faaliyetlerine devam etme izni aldı.
Paytrek UK kuruldu.
HiPay anlaşması ve entegrasyonu .
Credorax anlaşması ve entegrasyonu MasterCard ve Visa’da MSP olarak listelendi.
TrustPay anlaşması ve entegrasyonu.
Cybersource anlaşması ve entegrasyonu.

GELDİĞİMİZ YERPARLAK BİR GELECEK

Paytrek tüm dünyadaki işletmelere değer katan, tam donanımlı kusursuz bir ödeme platformu sağlamayı hedeflemektedir. Uluslararası piyasaların sürekli değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına Paytrek, sunduğu hizmetlerin yenilemesi ve uyarlaması adına geliştirmelere aralıksız devam etmektedir.